آغازگر ارزهای دیجیتال؛ بیت کوین

بیت کوین

پس از شناخت ارزهای دیجیتال و کیف پول های آن, هم اکنون نوبت به معرفی نخستین ارز دیجیتال است. بیت کوین (Bitcoin) اولین ارز دیجیتال است که با توجه به مخفی نگه داشتن هویت کاربران, خالق آن هنوز مشخص نیست و اگر اسمی از این شخص موجود است نیز به معنای یافتن هویت واقعی او نیست.  از آن جا که بیت کوین آغازگر ارزهای دیجیتال بوده, سری های بعد آلت کوین (Altcoin) که به معنای ارز جایگزین است نامیده می شوند. این ارزهای رمزنگاری شده, در واقع پول هستند که به صورت دیجیتال و کدنویسی نگه داری میشوند. میلیون ها کاربر در دنیا که به آنها (Miner) به معنای استخراج کننده است گفته می شود بر درستی این ارزهای دیجیتال نظارت می کنند که در نتیجه امکان جعل پول را غیرممکن می سازد.

 

شناخت ارزهای دیجیتال؛ آلت کوین های مختلف

آلت کوین هایی که پس از بیت کوین ایجاد شده اند شامل لایت کوین(Litecoin), دش(Dash), مونرو(Monero), اتریوم(Etherum) و … هستند; همانطور که گفته شد برای نگهداری از این بیت کوین ها از کیف پول ارز دیجیتال استفاده می شود; نحوه ذخیره اطلاعات بیت کوین در این کیف پول ها نیز متفاوت است.

ذخیره سرد یا آفلاین یکی از راه های ذخیره بیت کوین است که آن را از هک شدگی و یا سوءاستفاده های سایرین حفظ می کند; ولی در عین حال اگر کاربر نتواند به سیستم سخت افزاری خود دسترسی داشته باشد تمام اطلاعات و تراکنش های موجود نیز از بین میرود; ذخیره گرم, درست در نقطه مقابل ذخیره سرد قرار دارد و با اینکه امکان استفاده آن در تمامی نقاط دنیا فراهم شده است اما احتمال به سرقت بردن آن نیز زیاد است; با اینکه یست کوین در ذخیره سرد ضررهای میلیاردی به سرمایه گزاران وارد کرده است اما همچنان محبوب ترین ارز دیجیتال در سراسر دنیاست.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر