بانک یورو اکسیم برای مبادلات برون مرزی به شبکه ریپل Ripple پیوست

مبادلات برون مرزی به شبکه ریپل Ripple

ریپل Ripple یک سیستم آنلاین پرداخت انبوه، مبادله ارز و شبکه انتقالی ارز است که توسط شرکت فن‌آوری Ripple Labs Inc، در ایالات متحده بنیان‌گذاری شده است.

بانک یورو اکسیم Euro Exim، اولین بانک لندنی است که روی خدمات مالی ارز دیجیتال برای شرکت‌های صادرات و واردات، متمرکز شده ­است. این بانک به اولین بانکی تبدیل شده که از پول­‌های رمزنگاری شده Cryptocurrency برای پرداخت‌های بین‌المللی استفاده کرده ­است.

شبکه مالی ریپل Ripple روز سه شنبه اعلام کرد که بانک یورو اکسیم، همراه با شروع پرداخت­­ها می‌تواند XRP را برای معاملات مرزی و سرمایه‌گذاری استفاده کند.

علاوه بر این بانک، بانک‌هایی از دیگر کشورها مثل بانک احلی کویت، BFC بحرین،  شرکت مالی WorldCom، شرکت اعتماد المپیا و چند شرکت مالی دیگر اعلام کرده­اند که به شبکه RippleNet وارد شده‌اند. طبق اعلام روز سه شنبه تعداد آن‌ها به 200 مشتری در سراسر جهان رسیده­ است.

مدیر عامل شرکت ریپل Ripple، اعلام کرد که این شرکت در حال حاضر در هر هفته عضویت دو تا سه مشتری را ثبت می‌کند و نسبت به سال گذشته 350 درصد افزایش در پرداخت‌های مشتریان انجام شده است.

نظر مدیر عامل بانک یورو اکسیم درباره همکاری با ریپل چیست؟


مدیر عامل بانک یورو اکسیم، خاطر نشان کرد که مشتریان بانک او به طور سنتی از راه‌اندازی معاملات به سرعت و هزینه موثر محدود شده‌اند. او گفت، این موضوع به هر دو شرکت عمده و پرداخت کننده‌های فردی گسترش می‌یابد.

او افزود: “ما با همکاری ریپل Ripple و همتایان خودمان، طراحی، آزمایش و اجرای هر دو ارز دیجیتال xCurrent و xRapid را در زمان رکورد انجام می‌دهیم و ما منتظر مزایایی هستیم که این مشتریان برای ما به ارمغان می‌آورند.”

مدیر عامل شرکت و موسس سرویس SendFriend، تمرکز بر پرداخت‌های بین‌المللی ارزان، را به عنوان مزیت اصلی استفاده از xRapid اعلام کرد.
او گفت: “یک راه حل توزیع شده مبتنی بر لجر ledger، با استفاده از دارایی XRP Ripple، با نیازهای سرمایه کم و هزینه‌های پایین‌تر، ما را قادر به حل و فصل معاملات در زمان واقعی می­کند.”

او به وب‌سایت CoinDesk گفت: “ما افتخار می‌کنیم که با ریپل Ripple همکاری داشته باشیم تا مشتریان خود را با هزینه  کمتر و سریع‌تر به کشورهای در حال توسعه تبدیل کنیم.”

تعدادی از شرکت‌های دیگر در حال حاضر با استفاده از xRapid، از بیت کوین و ارز دیجیتال رمزگذاری شده XRP برای پرداخت‌های بین‌المللی خود استفاده می‌کند، از جمله MercuryFX، Cuallix و CatalystCorporate Loan Union. در حالیکه این سه شرکت خدمات مالی ارائه می‌دهند، ولی هیچکدام از آن‌ها مانند بانک Euro Exim مجوز بانکی ندارند.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر