دانستنی های ارز دیجیتال؛ کیف پول ارز دیجیتال و انواع آن

ارز دیجیتال

در دنیای امروز که تکنولوژی با ایجاد دنیای مجازی روابط انسانی را تحت تاثیر قرار داده است, دیگر امکانات نیز از این تأثیرات بی بهره نمانده اند. کیف پول ارز دیجیتال یکی از موارد این تغییرات بر امور مالی است. در بخش قبل با ارز دیجیتال آشنا شدیم اما کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال در واقع یک نرم افزار است; این نرم افزار درواقع شامل کلیدها ییست که ارسال و دریافت داده های دیجیتالی را شامل می شوند که در نهایت باعث رؤیت مانده حساب های ارز دیجیتالی است; با اینکه این کیف پول ها توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود; اما همچنان برخی در استفاده از آن دچار مشکل می شوند; این کیف پول با جایگزین کردن ارز دیجیتالی به جای ارز فیزیکی, علاوه بر خود ارز, اطلاعات آن ها و تراکنش ها را نیز ذخیره میکند.

ارز دیجیتال

انواع کیف پول های ارز دیجیتالی:

کیف پول های ارز دیجیتال را می توان به دسته تقسیم کرد: کیف پول های نرم افزاری, سخت افزاری و کاغذی.

دسکتاپ می تواند از سیستمی مشخص مورد استفاده قرار گیرد و آن همان سیستمی ست که آن را دانلود کرده است; با اینکه امنیت بالایی در دسکتاپ هست اما اگر سیستم شما هک شود ممکن است که تمام سرمایه شما از بین برود.

موبایل در واقع شامل آن دسته از کیف پول ها می شود که میتوانید از آنها در مغازه نیز استفاده کنید.

سخت افزاری دریافت اطلاعات  تراکنش در سخت افزارها به صورت آنلاین صورت میگیرد; ولی ذخیره آنها به صورت آفلاین است. همین امر موجب می شود که سیستم ایمنی بالاتری نسبت به دو مورد قبل داشته باشد.

کاغذی اینها در واقع کلیدهایی هستند که روی کاغذ چاپ شده اند و برای خرج کردن آنها نیز کافیست آنها را به نرم افزار انتقال دهید; این عمل که به آن “وایپ” می گویند هم با وارد کردن کلید و هم اسکن کیوآرکد امکان پذیر است.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر