قانونگذاران ژاپنی 4 پیشنهاد برای کاهش هزینه های ارزهای دیجیتال ارائه می کنند

ارزهای دیجیتال

تعدادی از قانونگذاران ژاپنی چند پیشنهاد برای تغییر در نظام مالیاتی ارزهای دیجیتال ارائه داده اندکه طی آن هزینه های مصرف کنندگان را کاهش دهند و استفاده از ارزهای دیجیتال را تشویق کنند.

تاکاشی فوجیماکی نماینده یکی از احزاب طی جلسه ای در ماه جاری گفت که نظام مالیاتی کشور نباید آینده ی ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین را با خطر و کاهش روبرو کند و طی آن 4 پیشنهاد و اصلاحیه برای ترویج ارزهای دیجیتال مطرح کرد.

اولین پیشنهاد تاکاشی نرخ مالیات مجاز 20 درصد در مقایسه با درآمد حاصل از ارز های دیجیتال بود چرا که درآمدها در این بازار ممکن است با زیان هایی نیز همراه باشد.

براین اساس می بایستی دستاوردهای خرید و فروش ارز دیجیتال در مقایسه با سایر گزینه های سرمایه گذاری مانند سهام و صندوق های سرمایه گذاری برابر باشد.

دومین پیشنهاد درحقیقت توصیه ای برای دستیابی به یک سیستم منصفانه است تا ضرر و زیان ناشی از ارزهای دیجیتال مورد محاسبه قرار بگیرند.

در حال حاضر اگر امسال قیمت ارز های دیجیتال شما نصف شود و سال آینده به قیمت های قبل برگردد، در سال بعد موظف به پرداخت مالیات سود ارز خود هستید.

سومین پیشنهاد درخصوص معافیت های مالیاتی برای تجارت نهادهایی است که از دو ارز دیجیتال در تبادلات خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال اگر در حال حاضر دو کمپانی از بیت کوین و ریپل و تبدیل آن برای تبادلات مالی استفاده کنند، ملزم به پرداخت مالیات هستند.

تاکاشی افزایش حجم معاملات بین ارز های دیجیتال و احیای بازارهای مجازی را در گرو معافیت های مالیاتی دانست.

به عنوان پیشنهاد چهارم او گفت که به منظور رونق ارز های دیجیتال و خرید و فروش بیشتر بر مبنای آنها ضروری است تا در معاملات کوچک، جزئی و روزمره، حجم مالیات کاهش پیدا کند.

در حال حاضر اگر فردی یک ساندویچ با بیت کوین خود بخرد باید مالیات حاصل از سود آن را پرداخت کند.

با این وجود تاکاشی عنوان کرد که وجود مالیات هایی به این ترتیب ممکن است استفاده از ارزهای دیجیتال را به انزوا ببرد.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر