پیامد تقسیم بیت کوین در آینده، چیست؟

پیامد تقسیم بیت کوین در آینده

تقسیم بیت کوین به دو شاخه در پیشرفت آینده بیت کوین، بسیار مهم است. انجمن بیت کوین در چند سال گذشته روی دو ایده بسیار مهم در ارتباط با آینده دارایی‌ها، کار کرده است. یکی پذیرش از سوی نهادهاست، به این معنی که موسسات مالی شروع به خرید (یا تسهیل خرید) بیت کوین به عنوان یک منبع سرمایه‌گذاری می‌کنند. دیگر تمرکززدایی که تاکید بر آن است که مردم بر حاکمیت پولی خود کنترل داشته باشند و این که مردم بتوانند به سهولت در شبکه مبادلات بیت کوین با قیمت مناسب شرکت کنند.

در حالیکه هر دو این ایده­ها به نوبه خود مهم هستند، ولی با توجه به اینکه چگونه موسسات کار می‌کنند، احتمال دارد که این دو ایده در تعارض باهم باشند. با این وجود، مشکلی پیش نخواهد آمد. آنچه که ما احتمالاً شاهد آن هستیم، تقسیم بیت کوین به دو شاخه برای اهداف مختلف در سراسر جهان است و در نتیجه، اینکه چگونه مدیریت شود.

غیر نهادی کردن بیت کوین


این قضیه از چند جهت متفاوت است. چیزی است که آن را “پول سخت” می‌نامند. بیت کوین به دلیل سیاست پولی آن باید به عنوان یک فرم برتر از پول، شناخته شود و توسط سرمایه‌گذاران نهادی به طور گسترده‌ای پذیرفته شود. در این مورد، این سرمایه‌گذاران می­توانند صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بیمه‌گران و احتمالاً بانک‌های مرکزی باشند.

با این حال، بخشی از پذیرش نهادی فراتر از مزایای اصلی دارایی است وقتی تقسیم بیت کوین به دو شاخه انجام شود، اشتیاق مردم برای خرید، فروش، نگهداری و تجارت بیت کوین بیشتر می­گردد. مؤسسه‌ها در جایی که اشتیاق برای دارایی مالی وجود دارد، تسهیلات بیشتری ایجاد می­کنند. البته در این مورد، افراد عادی نیز جزو سرمایه‌گذاران خواهند بود.

پول مقاوم در برابر سانسور


به تازگی مجله خبری تایم گزارش داده، بیت کوین برای آزادی مالی موثر است. زیرا به مردم امکان می‌دهد پول را دور از چشم دولت‌هایی که به آنها اعتماد ندارند، ذخیره کنند. اگر تقاضا برای نگه داشتن پول خارج از سیستم دولت وجود داشته باشد و بیت کوین در انجام این کار موثر گردد، طبیعی است که کشورهایی که این امر در آنجا قابل اجرا ست، استفاده از آن را محدود خواهند کرد. این امر در زیمبابوه و چین اجرا شده بنابراین باید از بیت کوین تمرکززدایی شده و تقسیم بیت کوین انجام شود.

اگر Bitcoin در دستیابی به عنوان کالای سرمایه­ای موفق باشد، نتیجه منطقی این است که ما انتظار داریم که بیت کوین وضعیت دوگانه را در سطح جهانی حفظ کند. در کشورهایی که مردم بیشتر به حاکمیت قانون و بانک‌های مرکزی اعتقاد دارند، مقاومت در برابر سانسور کمتر است و بنابراین بیت کوین می‌تواند به عنوان یک کالای قابل مقایسه با طلا با بیشتر دارایی‌های موجود در نهادهای متمرکز دیده شود.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر