کیف پول رمزنگاری لجر با بلوتوث آماده Nano X، قابل حمل می‌شود

کیف پول لجر

کیف پول رمزنگاری لجر Nano X یا  Ledger Nano X Wallet  قابل حمل شده ­است. لجر یک سری کیف پول چند منظوره است که برای ذخیره کلید خصوصی برای رمزنگاری آفلاین استفاده می‌شود. شرکت crypto wallet توسعه‌دهنده کیف پول‌های رمزنگاری، یک دستگاه جدید Nano X با امکان بلوتوث را در نمایشگاه سالانه لوازم الکترونیکی  (CES) در لاس‌وگاس عرضه کرد.

اضافه شدن امکان بلوتوث به این معنی است که Nano X می‌تواند به راحتی با دستگاه‌های تلفن همراه مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب این مسئله که نقطه ضعفی برای بسیاری از کاربران کیف پول فعلی شرکت یعنی Ledger S بوده است، حل می­‌گردد. مردم اغلب کشورهای جهان از تلفن‌­های همراه برای محاسبات خود استفاده می‌کنند و به ندرت (یا هرگز) لپ‌تاپ یا کامپیوترهای رومیزی خود را به کار می­برند.

مدیر ارشد شرکت در هنگام نمایش دستگاه گفت: “این واقعیت که ما یک برنامه کاربردی موبایل داریم که با Nano X کار می‌کند، واقعا پیشرفت بزرگی برای این سری سخت افزار است.”

او گفت: با اتصال Nano X از طریق بلوتوث، برقراری امنیت کیف پول رمزنگاری لجر Nano X با فاکتورهای موجود در تلفن همراه امکان‌پذیراست.دستگاه­‌های Ledger، امکان ذخیره کلیدها را دارد اما یک برنامه خارجی در یک دستگاه محاسباتی برای ذخیره و ارسال معاملات مورد نیاز است.

قیمت کیف پول رمزنگاری لجر Nano X

کیف پول رمزنگاری لجر Nano X هنوز قیمت‌گذاری نشده ولی قیمت Nano S به 70 دلار کاهش یافته و طبق اطلاعیه وب‌سایت لجر تابحال 3/1 میلیون از دستگاه­های Nano S  فروش رفته ­است.

از امکانات جدید این دستگاه، صفحه نمایشگر بزرگ با ضخامت بسیار کم است. صفحه نمایشگر خیلی مهم است، زیرا رویکرد لجر Ledger برای تامین امنیت بیشتر نیاز به انجام بسیاری از عملیات در دستگاه سخت افزاری خود دارد. طبق گفته شرکت، برنامه تلفن همراه Ledger  در تاریخ 16ژانویه  در Google Play و iTunes در دسترس خواهد بود.

از امکانات دیگر آن، حجم حافظه زیاد است. به نظر بعضی­‌ها ممکن است، حجم حافظه برای کیف پول سخت افزاری مهم نباشد، زیرا فقط جفت کلید رمز خصوصی-عمومی برای هر یک از کاربران را ذخیره می­کند.

ولی به نظر می‌رسد که نشانه‌های جدید، کل سیستم رمزنگاری را پیچیده‌تر کرده­ است، به همین دلیل برای ارتباط با پروتکل‌های مختلف، اضافه کردن نرم افزارهای دیگری ضروری است. برای حفظ استانداردهای بالای امنیتی Ledger، شرکت تصمیم گرفته که هر پروتکل برای ارسال و دریافت سکه­‌ها، باید برنامه خاص خودش را داشته باشد.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر