آمازون تشکیلات خود را با بلاک چین توسعه می‌دهد

بلاک چین

وب سرویس‌های آمازون (Amazon Web Services-AWS) به عنوان بازوی محاسبات ابری این شرکت، به پذیرش بلاک چین کمک شایانی کرده‌اند.

در 5 دسامبر، وب سرویس آمازون مشارکت خود در R3 را رسانه‌ای نمود. R3 کنسرسیومی با بیش از 200 عضو است. آمازون از طریق این مشارکت در تلاش است تا به پلتفرم Corda اجازه دهد تا به عنوان یکی از اولین راه‌حل‌های فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) در فضای بازار AWS تبدیل شود.

در 19 آپریل 2018، حرکت AWS به سمت بلاک چین ادامه یافت. این پلتفرم فضای ابری، چارچوب بلاک چین خود برای اتریوم را معرفی کرد. این چارچوب‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا برنامه‌های کاربردی توزیع شده متکی به بلاک چین خود را ساخته و مدیریت کنند.

این حس پراگماتیسمی که بعضی از شرکت‌ها نیازی به یک پایگاه داده توزیع شده ندارند و یا به سادگی به حضور در بلاک چین علاقه‌مند نیستند، به رده‌های AWS گسترش یافته است. در حقیقت، AWS اعلام کرده است که بلاک چین برای خدماتی که بیشتر مورد مراجعه هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از اصول اصلی بلاک چین یادآوری می‌کند که چرا باید به یک قدرت متمرکز اعتماد کنیم؟ خوبی هسته رشته‌های توزیع شده، اجتناب از مقامات متمرکز است و طبیعتا نقطه مرکزی کنترل، قابل اعتماد نیست.

راه دیگری برای حل این مشکل برای پروژه‌های بلاک چین این است که گره‌هایی که در AWS میزبانی نمی‌شوند، در نهایت ممکن است نیازی به تمرکز نداشته باشند.

در حال حاضر حدود 25 پلتفرم مبتنی بر بلاک چین در AWS میزبانی می‌شود و برخی از آنها نیز نتایج قابل توجهی را در پی داشته‌اند. آمازون تلاش می‌کند تا قابلیت انعطاف پذیری خدمات خود را تضمین کند و بسیاری از منابع را سرمایه‌گذاری می‌کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم در صورت خرابی‌های مختلف در دسترس قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر