شرکت بلاک استریم خدمات ماهواره‌ای جهت خرید یا فروش بیت کوین را با پرداخت‌های لایتنینگ

خرید یا فروش بیت کوین

امکان ارسال تراکنش‌ها برای کاربران بیت کوین برای خرید یا فروش بیت کوین از طریق فضای بیرونی کره زمین، با انتشار این خبر پیشرفت قابل ملاحظه‌ای به خود دید.

شرکت‌ فناوری بلاک چین بلاک‌استریم، روز دوشنبه اعلام کرد که خدمات ماهواره‌ای خود را به منطقه آسیا اقیانوسیه گسترش داده است. این شرکت همچنین پشتیبانی از تراکنش‌های شبکه لایتنینگ را نیز به قابلیت‌های خود افزوده و به کاربران اجازه می‌دهد تا برای استفاده از خدمات این شرکت از راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم بیت‌کوین یعنی شبکه لایتنینگ استفاده کنند.

این شرکت برای اولین بار ماهواره بلاک‌استریم را در آگوست ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرد که به کاربران بیت کوین اجازه انتقال این ارز دیجیتال را برای خرید یا فروش بیت کوین از طریق ماهواره‌های کرایه‌ای می‌داد.

شروع یک اتفاق جدید در حوزه بیت کوین

هنگام آغاز به کار این سیستم، تنها کاربران در آفریقا، اروپا و آمریکا قادر به استفاده از آن بودند. همچنین آدام بَک، مدیرعامل بلاک‌استریم، اظهار داشت که تمرکز این سرویس بر روی اشخاصی است که دسترسی‌شان به اینترنت محدود بوده و یا اینکه در دسترسی به بیت کوین با مشکل مواجهند.

وی همچنین در گفتگو با کوین دسک اذعان داشت که پس از گذشت چندماه از شروع به کار این سیستم، واکنش‌ها به این سرویس مثبت بوده است. وی افزود یک رابط برنامه‌نویسی که با شبکه لایتنینگ یکپارچه شود، ظاهراً پس از اظهار علاقه کاربران به فرستادن اطلاعات مرتبط با بیت کوین انجام شد.

لایتنینگ از قابلیت‌های محرمانگی به دلیل استفاده از مسیریابی پیازی، شبکه‌بندی برون زنجیره‌ای و پشتیبانی بهتر از تراکنش‌های خرد با هزینه کارمزد‌های کمتر، تراکنش سریعتر و مقیاس‌پذیرتر بهره می‌برد. این‌ها مزایایی هستند که کسبه و موارد کاربردی برای API های بستر وب عموماً می‌توانند از آن استفاده کنند تا سرویس API داده ماهواره را کارآمد کرده و آن را با دیگر زیرساخت‌های مرتبط با خرید یا فروش بیت کوین اتصال دهند.

برای استفاده از این خدمات، کاربران به برخی ابزار ضروری که با کابل USB به کامپیوتر شخصی یا قطعه‌ سخت‌افزاری خاصی متصل باشد، به همراه نرم‌افزار خاص خود نیاز دارند تا اتصال با خدمات ماهواره‌ای را برقرار سازند.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر