تحولی جدید در حوزه ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

در یک اتفاق جدید در حوزه ارز دیجیتال، بنک آو امریکا با توجه به یک درخواست ثبت امتیاز جدید، ممکن است شبکه خودپردازهای مشترک خود را مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین توسعه دهد.

این پرونده که روز سه شنبه توسط دفتر ثبت اختراعات و علامت‌های تجاری ایالات متحده (USPTO) منتشر شده است، یک سیستم را نشان می‌دهد که از طریق آن دستگاه‌های خودپرداز می‌توانند از تکنولوژی بلاک چین برای تسریع سرعت انتقال و یا تسهیل انواع مختلف تراکنش‌ها علاوه بر معاملات معمول دستگاه‌های خودپرداز مانند برداشت پول نقد و … استفاده کنند.

بلاک چین همچنین می‌تواند به این دستگاه‌ها کمک کند تا حجم تراکنش‌های نسبتا بزرگتری را انجام دهند، در عین اینکه نیاز به تراکنش‌های نقدی را کاهش می‌دهد. این مسئله یک نوآوری جدید در عرصه ارز دیجیتال است.

در حال حاضر اکثر دستگاه‎های خودپرداز به بانک‌های مربوطه و سیستم عامل‌های آن‌ها اختصاص یافته‌اند، اما سیستم‌های عملیاتی بنک آو امریکا در این پرونده مرتبط با ارز دیجیتال، از پشتیبانی چند منظوره که ذینفعان مختلف دسترسی به سیستم نرم افزاری یکپارچه را دارند استفاده می‌کند.

تحولی جدید در حوزه ارز دیجیتال

این بانک به طور مؤثری به دنبال پیاده‌سازی “دستگاه خودپرداز به عنوان یک سرویس” برای استفاده مشتریان بدون وجود ارتباط با یک موسسه مالی برای انتقال پول از طریق همان شبکه ATM یا حتی دسترسی به اتصال نقطه به نقطه با استفاده از دستگاه خودپرداز است.

همانطور که حق ثبت امتیاز توضیح می‌دهد، برای انجام این کار، سیستم یک دسته تراکنش “باز و قوی” را با رمزگذاری کامل و امنیت به کار می‌گیرد.

مدیریت پشتیبانی از تراکنش داده دستگاه ATM، علامت‌دهی و معاملات موسسات مالی و غیر مالی ممکن است به شدت به یک پلتفرم ابری مرتبط شود و میزبانی وب سرویس‌های وب و خدمات برنامه‌های کاربردی به انجام عملیات امن و گسترده اجازه دهد.

بنک آو امریکا تا اوت 2018 بیش از 50 حق امتیاز مربوط به بلاک چین را ثبت کرده است. در ماه گذشته، این بانک یک حق امتیاز برای روش جدید برای ذخیره‌سازی رمزنگاری ارز دیجیتال ثبت کرد.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر