تلاش و کشمکش حقیقی ارز دیجیتال ورت کوین

ارز دیجیتال

ورت کوین همانند بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده ی موجود در بازار، یک ارز دیجیتال است که تحت یک پروژه ی رمزنگاری ایجاد شده و همانند بسیاری از آنها غیرمتمرکز است.

ارز دیجیتال ورت کوین به منظور محدود کردن یا غیرمتمرکز کردن عملیات استخراج خود بر خلاف اغلب ارزهای دیجیتال، یک ارز مقاوم به ASIC است.

ورت کوین با توجه به ساختاری که ایجاد کرده برای سرمایه گذاران و استخراج کنندگان خود یک ارز یکسان تلقی می شود.

سوال بزرگ و چالش مهم این ارز دیجیتال مقاومت در برابر ASIC است.

این ویژگی موجب می شود تا ورت کوین برای استخراج از طریق سخت افزار ASIC و مبتنی بر بلاک چین، غیرممکن شود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که به مانند گذشته، برای استخراج ارز دیجیتال کارت های گرافیکی یا پردازنده ی کامپیوتر پیشنهاد می شود.

سال 2014 که ورت کوین معرفی شد برمبنای الگوریتم Scrypt-N ایجاد شد اما پس از آن ASICهایی مخصوص این الگوریتم پدید آمدند تا سازندگان ورت کوین اقدام به ساخت دوباره ی آن کنند.

سازندگان ورت کوین به این دلایل و مشابه آن همواره در حال بروز کردن هستند تا اطمینان حاصل کنند که همواره ورت کوین در برابر ASIC مقاوم می ماند.

تلاش و کشمکش سازندگان ورت کوین همواره این نکته است که این ارز دیجیتال را بر مبنای الگوریتم هایی ایجاد کنند که در برابر ASICهای موجود غیر قابل استخراج باشد.

این مساله علاوه بر نقطه ی قوت این ارز دیجیتال ، موجب ایجاد بزرگترین نقص آن نیز شده است.

ورت کوین همانند سایر ارزهای دیجیتال که بر مبنای یک عملکرد یا ایده ی مشخص به قدرت رسیده اند، به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شده است.

بنابراین باید دید که سازندگان و طراحان آن تا چه میزان می توانند از عرضه ی اولیه ی این ارز دیجیتال دفاع کنند و مقاوم بودن ورت کوین را در مقابل ASIC حفظ کنند.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر