استفاده از اتریوم برای انتشار استابل کوین در یک بانک در برزیل

استفاده از اتریوم

یک بانک دولتی در برزیل یک اتریوم رمزنگاری شده برای حفظ تعادل با پول ملی طراحی کرده است.

منحصراً بانک توسعه ملی برزیل در ژانویه 2019 از یک ارز رمز رونمایی کرد که بر روی بلاک چین اتریوم انجام می‌شود و معادل یک به یک با پول ملی برزیل دارد. این بانک در سال 2018 شروع کرد به استفاده از استابل کوین و اکنون از آن برای کمک مالیاتی به موسسات فرهنگی استفاده می‌کند.

این بانک اعلام کرده است که در این زمینه، فعالیت خود را بر مشاوره بر روی بلاک چین و اتریوم در معماری و طراحی ارز دیجیتال متمرکز خواهد کرد.

در مرحله اولیه و آزمایشی، این بانک از این ارز دیجیتال، چند صد هزار دلار را به آژانس ملی فیلم که یک شرکت توزیع فیلم کوتاه برای ایجاد و ترویج اسکریپت‌ها و تولید فیلم در برزیل است، صادر می‌کند. همچنین شرکتی که این پول را دریافت می‌کند، تنها می‌تواند آن را در شرکت‌هایی که در بخش فیلم کار می‌کنند خرج کند.

از آنجائیکه بانک‌های دولتی در برزیل سابقه رسوائی مالی و فساد را دارند که از سیاست‌های غلط صندوق‌ها و رشوه‌خواری ناشی بوده است، طراحان این ایده امیدوارند که این ارز دیجیتالِ بلاک چینیِ عمومی به تقویت اعتماد به بانک‌های دولتی کمک کند.

در این طرح اولیه از گواهی‌های شناسایی الکترونیکی (CNPJ) استفاده می شود که در حال حاضر به طور گسترده‌ای توسط شرکت‌های برزیلی به عنوان اسناد رسمی ثبت نام استفاده شده و قوانین با استفاده از قراردادهای هوشمندانه اجرا می‌شود.

این پروژه با کمک الکس ون دی سند، توسعه دهنده بنیاد اتریوم توسعه داده شده است، تا این امکان را به فیلم‌سازان غیرانتفاعی بدهد تا سوابق مالی خود را در زمان واقعی جمع‌آوری کرده و به اشتراک بگذارند. گیرندگان نیز تنها قادر خواهند بود که از طریق بانک از پول محلی استفاده کنند.

علاوه بر اینکه تمام داده‌های تراکنش‌های مربوط به معاملات ممکن است برای توسعه و اطلاع‌رسانی موارد آینده نیز قابل استفاده باشد، این اطلاعات می‌تواند در جهت‌دهی سیاست‌های عمومی کمک کند و تصویر بهتری از این بخش اقتصاد ارائه دهد.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر