چرا بلاک چین و ارز دیجیتال بهترین دفاع علیه خودکامگی هوش مصنوعی هستند؟

همانطور که در حکمرانی در بحث در مورد پروتکل‌های اجماع رایج بیشتر و بیشتر شایع است، واضح است که دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاموتو، بنیان‌گذار بیت کوین، کل صنعت بلاک چین را به فکر حکمرانی متمرکز در اطراف ماشین‌ها و نه افراد، تبدیل کرد.

اما اگر هوش مصنوعی در واقع تهدیدی برای بشریت است، چرا ما در بلاک چین بر روی شبکه‌های توزیع شده به عنوان هوش مصنوعی ریسک می‌کنیم؟

تضمین یک حق اساسی برای حفظ حریم خصوصی در طراحی بلاک چین در ناشناس بودن آن است. در حالیکه این رویکرد به مبارزه با فساد مالی کمک می‌کند. (فساد سیاسی از طریق استفاده از اینترنت به گونه‌ای است که می‌توان با محاسبات غیر متمرکز مبارزه کرد.) واقعیت این است که الگوریتم‌های اجتماعی در الگوهای رفتاری به پیشرفت واقعیت سیاسی امروز کمک می‌کند.

چرا از اعتبار و شهرت مؤسسات تاسیس شده برای هویت انسان استفاده نشده است؟

به عنوان مثال، اگر قرعه‌کشی لاتاری مبتنی بر سهم گره باشد، می‌تواند با هدف تضمین شایستگی‌های گواهینامه در تمام گره‌ها در بلندمدت باشد. به عنوان یک گرید معتبر، در امتیازات بالاتر، کمتر احتمال دارد که به شما فرصتی برای اعتبار دوباره داده شود. این باعث ایجاد انگیزه برای تمرکز بر اعتبار دادن به خانواده است.

به گفته بانک جهانی 1/1 میلیارد نفر در این سیاره بدون هویت هستند و کمیته بین المللی نجات بیش از 65 میلیون پناهنده را شناسایی کرده است. در آمریکای لاتین، سازمان‌های کارگران محروم وجود دارد که تخمین زده‌اند 10 تا 15 درصد اعضای آن هویت ندارند، زیرا والدین آن‌ها هرگز آن‌ها را ثبت نکرده یا در دوران کودکی رها شده‌اند.

انسجام انسانی در اینترنت باید بتواند در هر کجا مستقر شود و ابزارهایی را برای اندازه‌گیری ظرفیت‌های فراگیر اقتصادها فراهم کند. اگر یک توافق برای گره‌های انسانی پذیرفته شود، برنامه‌های اجتماعی که از دموکراسی‌های بی حد و مرز به حکمرانی بلاک چین می‌رسند، می‌توانند به یک واقعیت تبدیل شوند.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر